Opieka nad osobami starszymi

opieka nad osobą starszą
opieka nad osobą starszą

Dlaczego opieka domowa?

Kompleksowa opieka nad osobami starszymi jest sprawą złożoną i wieloaspektową. Nasze życie jest pełne niespodzianek i czasami potrafi zaskoczyć. Szczególnie dzieje się to w przypadku choroby-własnej lub bliskiej osoby, szczególnie gdy wymagana jest stałą opieka. Choroba kogoś bliskiego zaskakuje na tyle, że nie wiemy co robić, do kogo się zgłosić, gdzie szukać pomocy. Nierzadko nie zdajemy sobie sprawy z powagi sytuacji do momentu wypisu chorej osoby ze szpitala i konieczności sprawowania całodobowej opieki.

To jest moment, gdy zaczynamy rozpaczliwie szukać rozwiązań. Co zrobić? Do kogo zadzwonić? Jak mam się opiekować swoim bliskim? Nie mam doświadczenia, wiedzy, nie mam tyle czasu. Przecież nie mogę rzucić pracy, by sprawować opiekę. Zaczynamy szukać specjalistycznych ośrodków – może Dom Pomocy Społecznej, może Zakład Opieki Leczniczej, Hospicjum? Niestety zwykle czas oczekiwania na miejsce w takiej placówce jest bardzo długi, bez gwarancji dostania się.

Rozwiązaniem może być profesjonalna opieka domowa, która pod wieloma względami jest lepsza i tańsza niż całodobowy pobyt w DPS czy ZOL. Opieka domowa, szczególnie sprawowana przez osobę zaufaną, lub profesjonalną firmę jest w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem.

Zalety opieki domowej

Po pierwsze pobyt w domu wpływa bardzo korzystnie na psychikę i ogólny dobrostan chorego. Taka osoba czuje się szczęśliwa, mogąc przebywać z rodziną w swoim domu, w miejscu, gdzie czuje się dobrze i bezpiecznie. Po drugie taka opieka jest bardzo elastyczna, możemy dobrać wariant odpowiadający naszym potrzebom i możliwościom czasowym i finansowym.  Po trzecie współpracując z zaufaną firmą bądź opiekunem mamy pewność sprawowania opieki na najwyższym poziomie, z zachowaniem standardów i etyki zawodowej.

Często zaufany opiekun po pewnym czasie staje się kolejnym członkiem rodziny, który zna potrzeby, zwyczaje i przyzwyczajenia chorego i w związku z tym jest w stanie odpowiednio szybko zareagować na zaistniałe problemy zdrowotne. Taki sposób opieki niweluje ryzyko nagłych negatywnych sytuacji, czy powikłań zdrowotnych. Opiekun znający podopiecznego jest również w stanie dobrać najlepszą profilaktykę zapewniającą utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia na jak największym poziomie.

Oczywiście nie trzeba mówić, że nie warto zatrudniać do opieki osób przypadkowych, zupełnie nieznajomych i niemających żadnego umocowania. Tylko zatrudniając profesjonalną, zaufaną firmę, która bierze odpowiedzialność za pracowników, minimalizujemy ryzyko nieuczciwości opiekunów i zapewniamy sobie spokojne życie.

Opieka nad osobami starszymi

Jeżeli jesteś w sytuacji, że nie wiesz co zrobić, do kogo się udać, jeżeli potrzebujesz profesjonalnej opieki, porady, czy konsultacji – zadzwoń lub napisz do mnie, a postaram się pomóc. Zapewniam całkowitą dyskrecję, najwyższe standardy etyczne, fachową wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Wybierając nasze usługi, masz dostęp do konsultacji 24 godziny na dobę. Oferujemy również najlepszy stosunek jakości do ceny. Wiele porad, czy konsultacji jest również dostępnych bezpłatnie. Proszę o kontakt, to nic nie kosztuje.

Skorzystaj z oferty naszych partnerów: